Design by Saffron

Jak pečovat o kámen?

Tak jako o lidské tělo a zdraví je potřeba pečovat i o tělo a zdraví námi vybraného kamene. Jsou kameny, které vyžadují specifickou péči, ale obecně platí, že kámen, který přijímá energii a špatné vlivy, je potřeba čistit. Očista kamenů se provádí pod tekoucí vodou, nejlépe pramenitou, či ponořením v misce s vodou na několik hodin.
Existuje ale několik málo krystalů, které se čistit nemusí. Citrín, kyanit a azezulit mají samočisticí schopnosti. Čistý křemen a karneol dokážou vyčistit ostatní krystaly, přičemž zvlášť dobře působí na jemné drolivé kameny. Samy potom ale také potřebují vyčistit.

Následné nabíjení kamenů se různí podle druhu, podle mé osobní zkušenosti je dobré nabíjet spolu s křišťálem. Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný, a proto i on vyžaduje vždy něco jiného.

Některé kameny se nabíjí na přímém slunci, jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje a jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.